Hoşgeldiniz (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz (:

Selena Demi Fan

Anasayfa<object width="Latest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu

YazarMesaj
Emosh
Yönetici
Yönetici
Emosh

Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu Empty
MesajKonu: Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu   Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 6:24 pm

Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu Bonnie_wright

The LA Times yeni bir söyleşide, Bonnie Wright ile Harry ve Ginny'nin Melez Prensteki ilişkisini, Ron'un bu konuyu ele alışını ve sevgili oyuncunun Harry Potter dizisinin sonuna olan tepkisini konuştu.

"Melez Prens"i okuduğunda kendini nasıl algıladığını anımsıyor musun?

Bütünüyle ne olacağını bilmiyordum. Altıncı kitapta Ginny çok fazla anlatılmış ve onla Harry arasında ne oluyor? Bunun olacağı aklıma gelmemişti. Çok utangaç biri olarak yola koyulmuştu ve bu kitapta çok daha fazla kendinden emin ve olayların farkında. O kendini buluyor ve bu sizin neden Ginny'nin Harry ile her şeyi sonuçlandırdığını anladığınız ilk zaman.

Kitap 2005'te yayımlandı. Sen daha on beş yaşındaydın - yakında Harry'nin aşkı olacak kişiyi oynayacağını bilerek korktun mu?

İlginç bir şeydi. Ona neler olduğunu öylece okuyordum, ama sonra her şey hakkında düşününce, 'Aman Tanrım, bu şeylerin hepsini filme çekeceğiz!' dedim. Oldukça sinir bozucuydu. Ama gene de her zaman ne olacağını kapsayan senaryoyu yazdıklarını bilerek rahatlarsınız.

Kitapta, Harry ve Ginny bir Quidditch karşılaşmasını kutlarken kendiliğinden öpüşüyorlar. Filmde burası kitapla örtüştü mü?

Aslında filmde farklıydı. Onların ilişkisi yavaşça yetişen türden ve aralarında bunun gerilim var. Yalnızca öpücüğün gerçekleşeceğini düşündüğünüzde olmuyor. Birbirlerine birlikte yavaşça yaklaşmaları tatlı bir masaldı. Besbelli, Harry için en iyi arkadaşının kız kardeşi Ginny ile olmak çok zor. Ama öpücük çok daha içten bir ortamda kendiliğinden oluveriyor. Gryffindor ortak salonunun ortasında Quidditch kutlamaktan çok ikisi arasında bu. Filmde daha sessiz bir ortamda.

Neden değiştirdiniz ki?

Bence David gerçekten filmde daha farklı bir an istedi. Bu kez çok fazla güldürü ve karanlık anlar var ve sanırım o bütün bunları biraz unutturmak için Ginny ile Harry'nin öyküsünü istedi. Göze çarpıtmak için onların öyküsünü ve havasını istedi. Çok daha sessiz olmasını istedi. Sonunda geliverdiğinde insanlar bunun için sabırsız.

O sahneyi kurabildiniz mi?

Filmin bu kısmında, Harry artık bu Melez Prens kitabı tarafından devralınmış duruma geliyor ve besbelli Ginny bunu anlıyor, çünkü ikinci filmde o da Tom Riddle'ın güncesiyle karşılaşmıştı. Bu nedenle ona neler olduğunu fark ediyor ve bu kitabın nasıl da güçlü ve karşı konulmaz olduğunu anlıyor. Böylece hep birlikte onu saklamaya karar veriyorlar ve öpücük kitabı saklamaya giderlerken oluveriyor.

Daniel Radcliffe ile bu sahneye egemen olmak nasıl bir duyguydu?

Bunun hakkında çok konuştuk -- ben, Dan ve David Yates -- Ginny ile Harry arasında öpücüğe neden olan sahneyi birkaç kez prova ettik. Harry’nin bu filmde onunla geçmiştekinden çok daha farklı bir ilişkisi var. O zamanlar onun bir kız kardeşi gibiydi. Bu nedenle Dan ve benim birlikte ilişkinin ne olduğu hakkında başarılı olmamız önemliydi. O bu konuda çok başarılı.

Ron onların ilişkisini nasıl karşılıyor?

Filmde birkaç utandırıcı sahne var. O ve Ginny hissettiklerini sözcüklere dökmeye yürek gösteremiyorlar. Weasleylerin evinde Noel sırasında gerçekten gülünç bir sahne var ve orada ben Harry ile konuşurken Ron sözümü kesiyor ve kasıtlı olarak bizi ayırıyor. Orası filmde gerçekten gülünç bir kısım.

Bana Quidditch’i anlat.

Bu filmde çok fazla Quidditch var ve bence Ginny’nin kendine güveninin pek çok şeyi başardığını göreceksiniz, aslında kendine biraz aşırı güveni.

Ya çekimleri nasıldı? Eğlenceli mi, acılı mı?

Bunun hakkında pek çok öykü duydum. Bazıları, 'Ah, bu en korkunç şey.' diyor ve diğerleri gerçekten eğlenceli olduğunu söylüyor. Bence oldukça korkutucuydu. Yükseklikten korkmuyorum ama şu karmaşık hidrolik süpürge sistemleri yüzünden yükseğe çıkmak zorundaydık. Bu delilik! Ayrıca karışık bir oynu oynuyormuş gibi yapmak oldukça farklıydı. Havada çok yüksek hızda gidiyormuşsun anlamına gelen ama aslında sette bir süpürgeyle ve çevrenizde mavi ekranla olmak çok değişikti.

En sonunda ortaya çıkardıkları şey nasıldı?

Yaptıkları şey şaşkına döndürücüydü. Oldukça hızlıca hareket ediyordu, neredeyse olanaksız görünüyordu. Demek istediğim, sanki onu biz yapmamışız gibi görünüyordu; çünkü bu Quidditch işini pürüzsüzce yapmadığımı biliyordum.

Filmlerin bir sona yaklaşıyor olması seni sarstı mı?

Evet, sette olmayı daha fazla aziz tutuyorsunuz. Büyük olasılıkla son birkaç aylık çekimlerimize kadar gerçek anlamda beni sarsmayacak. Hepimiz için bu iş fazla uzadı ama bence bitirdiğimizde üzücü olacak. Son kitabı okurken benzer bir deneyimim oldu. Oldukça üzücüydü. İnsanlarla sette olmayı ve bu enerjiyi özleyeceğim. Pek çok karakterle harika bir kadro ve harika bir takımdık. Setteki enerji baş döndürücüydü. Felsefe Taşı yaptığım ilk filmdi, bu nedenle en sonunda kesinlikle dipsiz kuyuya düşeceğim.
https://selena-demi.yetkin-forum.com

Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor
» HP oyuncuları Melez Prens Hakkında Konuştu
» Harry Potter ve Melez Prens Posterleri
» Rupert Grint Kız Hayranlarıyla İlgili Konuştu
» Daniel Radcliffle ve David Yates Melez Prens'i Konuştu