Hoşgeldiniz (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz (:

Selena Demi Fan

Anasayfa<object width="Latest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor

YazarMesaj
Emosh
Yönetici
Yönetici
Emosh

Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor Empty
MesajKonu: Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor   Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor Icon_minitimePtsi Tem. 20, 2009 2:12 pm

Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor Bonnie_wright_1

Harry Potter serisine 2000 yilinda basladiniz ve 2011 yilina kadar bu isin icinde olacaksiniz. Bu garip degil mi?

Bence degil. Son filmin cekimlerini seneye Nisan ayinda bitirecegiz. Film ise 2011'de vizyona girecek. Sanirim bu is sona erdiginde 20 yasimda olacagim. Bu filmle 11 yilimi gecirdim. Bence insan böyle bir deneyimden de cok sey ögreniyor. Ilk yillarinda, o yaslarda oldugu gibi insan kendini anlamaya ve ilgilendigi alanlari kesfetmeye calisiyor ve bu kariyerini etkiliyor.

Peki siz ilgi alanlarinizi kesfedebildiniz mi?

Sanirim. Su an üniversiteye yaziliyorum ve ne yapmak istedigimi anlamaya calisiyorum. Bu deneyim bana gercekten ne yapmak istedigimi gösterdi. 9 yasinizdaysaniz hayalleriniz cok tuhaf olabiliyor. Fakat bu filmlerde bir rol alabilmek benim icin ilham vericiydi. Kücükken bu rolü aldigimda daha önce hic oyunculuk yapmamistim ve "Ünlü olmak istiyorum. Oyuncu olmak istiyorum," diyen cocuklardan da degildim. Böyle birsey asla istemiyordum. Bu filmlerde olmak nasil düsündügümü ve ne yapmak istedigimi anlamanin en güzel yoluydu.

Baska bir röportajinizda bu filmin yönetmenlik konusunda gözünüzü actigini söylemistiniz. Bu hala yapmak istediginiz birsey mi?

Evet. Eylül'de film okuluna baslayacagim ve okumak istedigim bölüm de bu. Bu Harry Potter serisinin bir etkisi olmali. Cünkü o cok büyük bir prodüksiyon. Ordaki ekiple cok uzun süredir beraberdik ve hep birlikte calistik. Sanirim oradaki ortam ve kulis arkasindaki heyecan beni de etkilemis olmali ki ben de film icin bir heyecan beslemeye basladim.

Bu yüzden insanlar neden sessiz oldugumuzu ve nicin bu isi hala yaptigimizi soruyorlar. Bu setteki herkesi birbirine baglayan bir ag olmali. Tam bir aile gibi.

Bir gün bir film cekecek olursaniz hikayesi ne olurdu?

Avrupa sinemalarini ve fransiz filmlerini hep sevmisimdir. Blockbuster ve büyüleyici fantezi filmlerini de severim.

Yönetmen olma isteginiz hakkinda David Yates ile konustunuz mu?

Evet, o da tabi ki bunu yapmak istedigim icin ve film okuluna gitmemden dolayi cok etkilendi. Cekimlerim bir kac hafta sonra basladiginda yapimcilardan da deneyim toplamaya calisacagim. Bunu kostüm ve sanatsal bölümde yaptim bile. Ama bu defa montaj asistanlari ve kameramanlarin da yanlarinda olacagim. Yerinde görmek cok heyecan verici olacak. Bunu görmek icin sabirsizlaniyorum.

Bu iste kendinizi gelistirmenin en büyük etkeni Ginny’nin her filmle beraber daha da ön plana cikmasi olmali. Bu sizin icin nasildi? Sizi güclendiren ve ya cesaretinizi kiran seyler oldu mu?

Tabi ki öyle. Kendimi tesvik ettim ve karakter gelisimi yasadim. Bu karakter seri boyunca gelisiyor - ama Ginny tek bir filmde. Yeterince sahnem olmasi güzeldi. Birseyleri kanitlamak güzeldi. Karakteri ilerletmek ve onu kitapta okuyan seyircilere sunmak güzeldi. Ama bu hic bir sekilde cesaretimi kirmadi.

Bu bana film cekmeyi sevdirdi. Setteyken tek bir sahne cekilirken sadece o sahneye adapte oluyorsun. Etrafindaki herseyi unutup Ginny oluyorsun. Baska birisi oluyorsun.

Bu yüzden baska karakterlere seviniyorum. Oyunculuk sayesinde senden aslinda cok farkli olan insanlari canlandiriyorsun. Arastirma yapmak isterim. Eger oyuncular ünlü ve ya ilginc bir kisilikle ilgili bir is icindeyseler ve bu role hazirlanmali gerekiyorsa, bunu hazirlamak heyecanli oluyor.

Bu gezegende baska bir karakteri canladirma hakkiniz olsa bu kim olurdu?

Harry Potter’da mi? Her zaman Maggie Smith’in canlandirdigi Profesör McGonagall rolünü muhtesem bulmusumdur. Karakteri acimasiz ama ayni zamanda zarif bir güzellige sahip. Cok sakin ve Maggie Smith de öyle. Kostümünü giydigi zaman hemen konsantre oluyor. Tipki bir profesör gibi davraniyor. Bu da beni cok etkiledi.
https://selena-demi.yetkin-forum.com

Bonnie Wright Yönetmen Olmak İstiyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bonnie Wright, Harry-Ginny İlişkisi Hakkında Konuştu